Szukasz czegoś dla siebie?! - DOWIEDZ SIĘ WIECEJ NA NEVATIS.PL!

Co Legalne a co nielegalne w internecie

Utwór jako przedmiot ochrony w internecie

Za utwór chroniony prawami autorskimi należy uważać każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia. Prawo autorskie nie dokonuje rozróżnień w zakresie ochrony w zależności od wartości utworu i uznania, jakim cieszy się autor. Ochronie podlega twórca nie tylko powszechnie znany, którego utwory są publikowane w dużym nakładzie, lecz każdy, którego prawa do utworu zostały w jakikolwiek sposób naruszone. startem strony, na której będzie można kupić nasze produkty lub usługi, konieczne będzie również przygotowanie profesjonalnego regulaminu określającego zasady handlu. Na stronie sklepu nie może zabraknąć też danych identyfikujących przedsiębiorcę, zasad zapłaty za zakupione towary i sposobu dostarczania przesyłek.

W praktyce prowadzenia e-biznesu przedsiębiorca spotka się również z nieprzyjemnymi sytuacjami. Nie chodzi tylko o reklamowanie świadczonych przez niego usług. Może się również zdarzyć, że nie otrzymamy zapłaty bądź dostawca naszych produktów splajtuje. Wtedy najczęściej nie obejdzie się bez wizyty w sądzie.

W tym właśnie celu przeprowadzamy Czytelnika przez gąszcz przepisów, podpowiadając, w jaki sposób dochodzić swoich praw i bronić przed nieuczciwymi kontrahentami.

Prowadząc wirtualne sklepy, nie możemy również zapomnieć o spoczywającej na nas odpowiedzialności. Ma to istotne znaczenie szczególnie w e-handlu. Dotyczy ona zarówno kwestii związanych z odszkodowaniem, które będzie trzeba wypłacić naszemu konsumentowi za niezgodność towaru z umową, jak i sytuacji, gdy naszym zdjęciem produktu (reklamą) wprowadzimy go w błąd.

Całość publikacji uzupełnia wiele użytecznych przykładów, wzorów pism i dokumentów.